Zaproszenie na Bieg CORIN onko-run

Zaproszenie na Bieg CORIN onko-run

Zapraszamy do udziału w 1. Pabianickim Charytatywnym Biegu CORIN onko-run, który odbędzie się w ramach Pikniku „Zdrowa Rodzina” w Pabianicach w dniu 2 czerwca 2019, w godz. 10-15. Jest to spotkanie organizowane przez Urząd Miasta w Pabianicach oraz Fundację „Zdrowy Biust”.

Myślą przewodnią pikniku i biegu będzie profilaktyka, promocja zdrowego stylu życia i właściwych postaw prozdrowotnych. Podczas pikniku będzie możliwość spotkania się z lekarzami o wielu specjalizacjach i bezpłatnych konsultacji. Swój udział potwierdzili lekarze specjaliści w dziedzinie raka prostaty, jelita grubego, raka piersi z PCM w Pabianicach. Będzie z nami dr hab. n. med. prof. nadzw. ICZMP Marek Zadrożny – Kierownik Kliniki Chorób Piersi, członek rady Fundacji „Zdrowy Biust”, którego mieli Państwo możliwość poznać podczas spotkania.

Dostępne będą mobilne punkty bezpłatnych badań:

     - dermobus,

     - osteobus,

     - spirobus,

     - kardiobus,

     - dentobus,

      - krwiobus,

     - mammobus.

Choroby nowotworowe są zmorą naszych czasów. W zaawansowanej chorobie nowotworowej współczesna medycyna nie potrafi zaoferować choremu terapii prowadzącej do całkowitego wyleczenia. Niezmiernie istotne jest zatem wczesne rozpoznanie objawów i zgłoszenie się do lekarza. Bagatelizowanie dolegliwości opóźnia diagnozę i niweczy szanse na zdrowie i na życie. Pamiętajmy o tym, dbajmy o siebie i swoją rodzinę - badajmy się!

Każdy z nas zetknął się z nią – w rodzinie, wśród przyjaciół, znajomych, w pracy. Bieg ma na celu pokazanie solidarności z osobami doświadczonymi onkologicznie.  Biorąc w nim udział wyrażamy swoje wsparcie dla wszystkich zmagających się z nowotworami i pokazujemy  jak ważna jest profilaktyka.  

Zapraszamy do zapisów na bieg i marsz – na stronie www.zdrowybiust.eu!

W CORIN onko-run nie chodzi o sportową rywalizację, zwycięstwa, tu najważniejsza jest chęć pokazania, że chorzy nie są w chorobie sami!

Uczestnicy Biegu CORIN onko-run otrzymają specjalnie zaprojektowane koszulki: kobiety pobiegną w różowych - symbolizujących walkę z nowotworem piersi, a mężczyźni w niebieskich - jako wyraz wsparcia dla zmagań z nowotworami prostaty.

Dla tych osób, które nie są miłośnikami biegania jest przygotowany marsz z kijkami - Nordic Walking.

A Ci, którzy nie chcą, nie lubią, nie mogą biegać, czy maszerować, albo dzieli zbyt duża odległość od Pabianic i nie mogą osobiście uczestniczyć w biegu i marszu CORIN onko-run mają możliwość uczestniczenia w nim wirtualnie! Otrzymają koszulkę i dyplom, jak każdy uczestnik biegu i marszu. 

Pomożesz? Jeśli tak – zabiegaj o zdrowie i biegnij z nami! Czekamy na każdego z Was!

Dodaj komentarz