Konkurs „Zostań PiersiBadaczem!” na finiszu. Czas na głosowanie!

Wybierz z nami nowego bohatera aplikacji do samobadania piersi.

Za nami spotkania na plażach, emocje towarzyszące wystąpieniom przed kamerą i sporo pozytywnej energii. A już od jutra (23.09) można głosować na wyselekcjonowanych 24 kandydatów do tytułu „PiersiBadacza wszystkich Polek”. Zwycięzcy będą bohaterami bezpłatnej aplikacji do samobadania piersi jeszcze tej jesieni. Głosowanie potrwa do północy 29 sierpnia na stronie www.piersibadacze.pl.

- Castingi udowodniły nam, że mężczyźni chcą się zaangażować w akcje, których celem jest zdrowie ich żon, partnerek, matek czy córek. I choć formuła castingowa miała charakter zabawy, to słowa wypowiadane przez kandydatów na PiersiBadaczy miały poważny wydźwięk. Mamy nadzieję, że wiele pań doceni wysiłek naszych półfinalistów i odda głos na najlepszych – mówi Marta Maszewska–Danielewicz, Dyrektor Zespołu Komunikacji z Klientem ING Życie.

Dla przypomnienia, konkurs na nowych „instruktorów samobadania” rozpoczął się 1 sierpnia. Zadaniem konkursowym było nagranie krótkiego filmu, w którym kandydat miał przekonać kobiety, że jest najlepszym kandydatem na „PiersiBadacza wszystkich Polek”. Film można było nagrać w plażowym studiu, które było zorganizowane we Władysławowie, Chałupach, Karwii i w Warszawie lub nagrać samodzielnie i przesłać pod wskazany adres. Castingi były również okazją, by zapoznać się z działaniem aplikacji, w której m.in. znani Polacy demonstrują, w jaki sposób prawidłowo wykonać samobadanie piersi w oparciu o formułę D – jak dotyk, O – jak obserwacja i B – jak badanie. Wśród nich znaleźli się m.in. piosenkarz Rafał Brzozowski, aktor Tomasz Ciachorowski, sportowcy - Przemysław Saleta i Radek Majdan.

Co nowego w aplikacji? 

Nowa wersja aplikacji na smarftony dostępna jest dla systemów Android oraz IOS. Pomaga ona kobietom określić m.in. optymalny czas na samobadanie piersi oraz ustawić przypomnienie w wybranym przez użytkowniczkę dniu cyklu. Oczywiście można też wskazać znanego Polaka, który  przypomni o samobadaniu. A jest w czym wybierać! Tym bardziej, że do grona dotychczasowych instruktorów dołączył aktor Tomasz Ciachorowski oraz piosenkarz Rafał Brzozowski. Instruktaż samobadania prowadzony jest w oparciu o formułę D-O-B, jak dotyk, obserwacja i badanie. Ale PiersiBadacze to także możliwość kontrolowania swojej wagi i współczynnika BMI. W aplikacji można też  znaleźć zbiór informacji i zasad związanych z profilaktyką – wystarczy wybrać  swoją grupę wiekową, by przypomnieć sobie, jakie badania i z jaką częstotliwością powinny wykonywać kobiety.

Zostań Piersiadaczem wszystkich Polek!

Od 1 do 21 sierpnia zorganizowany został konkurs „Zostań PiersiBadaczem”, którego ambasadorem był Tomasz Kammel, od 2 lat związany z kampanią „Rak. To się leczy!”. PiersiBadaczem mógł zostać każdy mężczyzna, który używając swojego wdzięku, z pomysłem i humorem przekonał organizatorów akcji, że to właśnie on będzie najlepszym PiersiBadaczem, czyli instruktorem samobadania piersi, i jej najlepszym ambasadorem. Najlepsze filmy wyselekcjonowane przez Jury zostały właśnie poddane ocenie internautów, którzy wybiorą jednego faworyta, a Jury – drugiego (23-29 sierpnia).

- Z naszymi zwycięzcami nagramy film instruktażowy – podobny do tego, jaki nagrały nasze gwiazdy – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy kampanii „Rak. To się leczy!”Do aplikacji trafią już jesienią. Dodatkowo otrzymają oni atrakcyjne nagrody – iPada i profesjonalną sesję zdjęciową – dodaje. Głosowanie odbywa się na stronie www.piersibadacze.pl. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 sierpnia br.

Dodaj komentarz